OBNOVA LETNÍHO KINA S LESOPARKEM POD STRÁŽNÝM VRCHEM

Všichni kandidáti za Severočeši.cz v Rumburku mají zájem o obnovu bývalého letního kina, včetně zbudování veřejného lesoparku pod Strážným vrchem, který na amfiteátr navazuje. Kromě letního kina, koncertů, různých kulturních a společenských akcí je tu také dostatečný prostor pro rozšíření například Letních slavností města. V době jejich konání je to místo pro pořádání koncertů, v parku Rumburské vzpoury program pro děti a na náměstí například další doprovodný program. Každý si vybere, co se mu líbí. Rozhodně to přiláká více návštěvníků, oživí město a zvýší tržby místním živnostníkům.

Horní část areálu, kde se lesopark nachází, by tak konečně mohl změnit podobu a být celoročně přístupný veřejnosti. Plnil by funkci odpočinkového areálu, byl by tu park, herní prvky pro mladší i starší děti, lavičky k odpočinku. V návrzích máme i postavení jednoduché konstrukce v prostoru letního kina, na kterou je možné zavěsit ochranné plachty v případě nepříznivého počasí.

Budeme diskutovat s obyvateli města, kterým není podoba lesoparku a amfiteátru lhostejná. Chceme slyšet názory obyvatel. Zajímá nás, jak si park představují. Určitě navštívíme místní organizace, spolky a mateřské školy, které by také tento areál rády využívaly. Lidé v Rumburku přitom na letní kino nostalgicky vzpomínají. A nejen na něj, ale i na další akce, které se tu konaly.

V první fázi počítáme s odstraněním odpadu, náletových dřevin a revitalizací zeleně, které nejsou tolik finančně náročné, avšak potřebné pro další postup. Na tyto práce můžeme využít také vlastní kapacity. Po zpracování projektové dokumentace přistoupíme k opravě použitelných zpevněných ploch, oplocení budoucího kina s instalací bezpečnostních kamer napojených na stávající systém městské policie. Následně dojde k obnově celého areálu. Po naší poslední obhlídce můžeme konstatovat, že i větší část stávajících konstrukčních prvků původních sedaček je použitelná. Po zbavení koroze, po drobných opravách a aplikaci vhodných nátěrů je možné konstrukce osadit sedačkami novými. Kapacita amfiteátru i s místy pro vozíčkáře zůstane zachována pro dva tisíce návštěvníků.

Celý areál by byl po rekonstrukci zařazen do správy Domu kultury Střelnice, který si s jeho využitím umí nejlépe poradit.

Možné způsoby financování: Státní fond kinematografie, Krajské dotace, Nadace proměny, dotace Ministerstva kultury a Ministerstva financí, Evropské fondy, Fond obnovy a rozvoje.

Anketa: https://www.dragif.cz/data/pdf/a/raB.pdf

Ing. Jan Bukva - nezávislý kandidát za Severočeši.cz